Kuukiri

EMALi kuukiri 04/2023

03. aprill 2023

Aprill on maastikuarhitektuuri kuu ning selle puhul on seekordne kuukiri eriti mahukas ning eriti põnev.

Esiteks, 20. aprillil ootame kõiki Tartusse, et võtta osa EMALi 20. juubeli puhul toimuvast seminarist ning pidulikust õhtusöögist, millele õhtul järgneb liikmete üldkoosolek. EMALi juubeliseminar pole aga ainus asi, millega aprillikuud sisustada, sest ka maastikuarhitektuuri üliõpilased on usinalt näinud vaeva sellega, et maastikuarhitektuuri kuu oleks sisukas ning täis toredaid üritusi. Täpsema ajakava ning sündmuste kirjelduse leiate samuti kuukirjast.

Lisaks on seekordses kuukirjas lugemiseks tervelt kaks pikemat artiklit. Esmalt intervjuu meie liidu liikme ning Kultuurkapitali elutööpreemia laureaadi Kersti Lootusega, kellega tuleb "maastikuarhitektilt maastikuarhitektile" vormis juttu nii tema pikast karjäärist kui erialast ja ruumist laiemalt. Teiseks toome kuukirjas ära ülevaate Maaülikoolis toimunud praktikute päevast, mil erialal tegutsevad maastikuarhitektid käisid tudengitel külas, et tutvustada neile töist igapäevaelumaailma ning julgustada noori tulevikku vaatama.  

Seegi pole aga veel kõik, sest samuti on kõik oodatud 14. aprillil järjekordsele maastikuarhitektide kokkusaamisele, kus sel korral tuleb juttu rohepöördest. Ja veel on kuukirjas üleval mitu erialast tööpakkumist neile, kes soovivad suvele vastu minna juba uute töiste väljakutsetega.

04/2023 kuukirja leiate SIIT
Head lugemist!