The Beach @ La Reserva de Sotogrande

Puhkemaastik
Asukoht
Sotogrande, Costa del Sol, Hispaania
Tellija
Sotogrande Andalucia
Projekt
2016-2018
Projekti staadium
põhiprojekt
Valmis
2018 (3. ja 4. etapp)
Maastikuarhitektid
Remi Kübar , Philip Jaffa (Scape Design)
Kaasautorid
Adina Matroz, Allen Nicholson (Scape Design)
Peaprojekteerija
BM2 & Arkitecnia
Eriosad
Hill International (projektijuhtimine ja eelarvestamine), Simeon Halstead Associates (arhitektuur), DPA Lighting (valgusdisain), Myrtha Pools (basseinide tehniline projekt), Sotogrande Andalucia (projektijuhtimine ja ehitusjärelvalve), Rocio Sainz de Rozas (haljastuse rajamine), HGM (4. etapi inseneriosad), P+D Sostenibles (keskkonnakonsultant)
Valdkond
Välisruumi ehitusprojekt
Välisruumi ehitusprojekt
Tagasi loomingu nimekirja
„The Beach“ on Costa del Sol’is Lõuna Hispaanias asuva golfiklubi laiendus, mis avati laiemale avalikkusele 2018. aasta juulikuus.

Scape Design koostatud strateegiline üldplaan ning hilisem etapiline kujundusprojekt on osa laiemast visioonist pakkuda lisaks spordi harrastamisele, spa hoolitsustele ning golfi mängimisele laiemaid vaba aja veetmise võimalusi tuues ranna koos kõrgetasemeliste teenuste ning kulinaarsete elamustega rannikumelust eemale rahulikumale sisemaale.

Arenduse esimese faasis laiendati olemasolevaid spordiväljakuid lisades 1 multifunktsionaalne, 1 rannavolle ning 5 padel tennise väljakut koos vaatetribüüni ning kohalike liikidega taastatud nõlvu läbiva parema ühendusteega klubihoone ning parklani.

Projekti suurim tõmbenumber on 3000 m2 suurune liivase põhjaga rannabassein koos lastele ja peredele mõeldud eraldatud basseiniosaga. Lõunasuunaline lai rannariba raamib vaateid avatud plaaniga rannaklubi hoonele. Rannaklubi on nii päevane kui ka õhtune sihtpunkt teenindava baari ja restoraniga.

Klubi vastasküljel avaneb terrass looduslikku orgu projekteeritud 1,7 ha suurusele peaasjalikult mootorita veespordile ette nähtud türkiissinise veega kunstlikule laguunile ning 25 m treeningbasseinile.

Tulevikuarendusena plaanitakse pakutavat veelgi laiendada lisades tseremoniaalsem sissepääs, lasteklubi, klubibassein ning eksklusiivsem vaid täiskasvanutele mõeldud bassein, laiendatud spa, golfiväljak ning orgaaniline farm.

Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.