Al Dau Arts Avenue

Väljak/tänav
Asukoht
Hurghada, Egiptus
Tellija
Al Dau Developments
Projekt
2018
Projekti staadium
eskiis
Maastikuarhitektid
Kaasautorid
Fahmi Ardi (Scape Design)
Peaprojekteerija
Scape Design
Valdkond
Välisruumi ehitusprojekt
Välisruumi ehitusprojekt
Tagasi loomingu nimekirja
Al Dau Arts Avenue on Egiptuse populaarsesse kuurorti Hurghadasse kavandatud ca 400-meetrise rannapromenaadi osa värskendusprojekti eskiislahendus. Kontseptsiooni läbiv narratiiv kirjeldab egiptlaste igapäevaelu aspekte nii kohaliku kultuuri kui ka pärimuse vaatenurgast.

Galerii 1: Sisu 

Esimene galerii kujutab stseene Niiluse jõel ning viitab sümboolselt Vana-Egiptusele. Esitatud on iidne pistrik-jumalus Horus, Punasele merele omane värviline merefauna ja viited nii traditsioonilisele muusikale, tantsule kui ka kaasaegsele hullusele nimega jalgpall. 

Peamine materjal: Taaskasutatud metall 

Galerii 2: Evolutsioon 

Loomekeskus on promenaadi keskne osa, kuhu on loodud tingimused kunstnike installatsioonide, töötubade kui ka turismiinfo jaoks. Kohvikute terrassid, promenaadi raamatulett, kunstimüügi lauad ning võimalus varjus jalga puhata loovad promenaadi südamesse aktiivse keskkonna, kus on ruumi kunstil kujuneda, kunsti tarbida ning kunsti loomisest ise osa saada. Keskset ruumi piiravad kahelt poolt monumentaalsed graniidist skulptuurid keset peegelsiledat veesilma.

Galerii 3: Emotsioon

Avenüü vaiksemasse tagumisesse ossa valitud tööd lahkavad inimeseks olemist, emotsioone ning varjatud ning ka mitte nii varjatud loodusjõudude omavahelisi suhteid. 

Peamine materjal: Polüester

Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.