Võistlus

Selgunud on Keila jõeäärse promenaadi ideevõistluse võitja ja tööde autorid

21. detsember 2023

Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Keila Linnavalitsuse

PRESSITEADE

21.12.2023

Selgunud on Keila jõeäärse promenaadi ideevõistluse võitja ja tööde autorid.

Konkursi võidutöö kandis märgusõna „JUUR“ ja selle autoriteks on Kadi Nigul, Kristian Nigul, Kadri Uusen, Johanna Etverk ja Katariina Lepiku (OÜ Väli). 

II koha saavutas ideekavandi märgusõnaga „Minor plus est“ ning selle autoriteks on Milla Hakari, Pia Kuusiniemi, Ahti Launis, Anni Virolainen, Felix Bourgeau, Sean Taylor (Loci Maisema-arkkitehdit OY) ning Remi Kübar ja Edgar Kaare (TajuRuum OÜ) 

III koha sai ideekavand märgusõnaga „SIUTS-SÄUTS“, mille autoriteks on autorid Birgit Pukk, Signe Kasepalu, Elina Koel ja Kaile Escbaum (AS K-Projekt) 

Eripreemia pälvis ideekavandi märgusõnaga „PURRE“, mille esitasid OÜ Loovmaastik ja OÜ Rewild. Töö autorid: Toomas Põld, Maret Abel, Khaled Abdelmonem Sayed Mohamed, Alvin Kanarbik, Mai-Mirjam Kuuskme, Jaanus Remm, Piret Remm. 

Žürii kommenteeris võidutööd järgmiselt:

„Töö ühendab elegantse käekirjaga jõepargi ja jõe-äärsed alad, luues kujunduslikult harmoonilise terviku. Arvestatud on Keila linna rohestruktuuri tervikliku sidumisega („roheline ring“). Töö on teostatud lihtsalt, turvaliselt ja laitmatult, näidates professionaalsust. Uusi elemente on lisatud ettevaatlikult tunnetades olemasoleva looduskeskkonna väärtusi. Positiivseteks aspektideks peeti jõepargi ja jõe-äärsete alade elegantset ühendamist, luues harmoonilise terviku, mis arvestab Keila linna rohestruktuuriga.“ Tööd hinnati lihtsuse, turvalisuse ja professionaalsuse poolest ning žürii kiitis uute elementide tundlikku lisamist, mis austavad olemasolevat looduskeskkonda.

Žürii koosseisusu kuulusid maastikuarhitekt Maarja Tüür (žürii esimees), Keila linna abilinnapea Inge Angerjas, Keila linna arhitekt Märt Maripuu, Keila linna planeeringuspetsialist Kadi Tuul, maastikuarhitekt Heiki Kalberg, arhitekt Toomas Paaver, maastikuökoloog Lauri Klein ning kogukonna esindaja ja muinsuskatse spetsialist Kirsi-Merilin Luik. Žürii sekretär (hääleõiguseta) oli Kerttu Kõll.

Esimese koha auhinna väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital. 

Kõik ideevõistlusele esitatud tööd on tutvumiseks üleval Harju Maakonnaraamatukogus (Ehitajate tee 1, Keila) jaanuari lõpuni, samuti saab töödega tutvuda siin