Võistlus

Jüri kalmistu laienduse kujundamise ideekonkursi auhinnatud tööde autorid on selgunud!

20. detsember 2022

Jüri kalmistu laienduse kujundamise ideekonkursi auhinnatud tööde autorid on selgunud!

I koha vääriliseks tunnistati töö märgusõnaga „Mummu“, mille autoriteks on Tiina Tuulik ja Erik Joasaare.
II ja III kohta jäid jagama tööd märgusõnadega „Portaal“ (autorid: Kaja Sepper, Kaisa Kuusik, Piret Pallase ) ja „Vaikuseaken“ (autorid: Rutt Piir, Teele Aaslaid).

Ideekonkursi auhinnafond jaguneb järgmiselt: esimese koha auhinnatasu on 7 000 (seitse tuhat) eurot, mis makstakse konkursi võitjale Eesti Kultuurkapitali poolt, kaks ülejäänud tööd jäid jagama teist ja kolmandat kohta, mõlema töö autoritele makstakse Rae Vallavalitsuse poolt 4000 (neli tuhat) eurot.
Konkursi korraldasid Rae Vallavalitsus koostöös Eesti Maastikuarhitektide Liiduga. Konkursi korraldamist toetas Eesti Kultuurkapital.

Ideekonkursi eesmärgiks oli leida Jüri kalmistu laiendusele kõrgetasemeline maastikuarhitektuurne lahendus.
Žürii hinnangul on võidutöös kasutatud kivikalme teemaline lähenemine sümpaatne, idee on sügav ja kõnetav ning seostub piirkonnaga. Urnimatuse alast moodustub omamoodi park ja mälestamise ala. Töös on piisavalt ruumilist kvaliteeti, selles lahenduses on vabadust, mis võimaldab alal olla arengus.
Võistluse žüriisse kuulusid Rae vallavanem Madis Sarik, maastikuarhitektid Katri Soonberg, Teele Nigola ja Kersti Lootus, arhitektid Stina Metsis ja Ralf Lõoke, Rae Vallavalitsuse planeerimis- ja keskkonnaameti juhataja Annika Jõgimaa ning Jüri koguduse õpetaja Tanel Ots.

Töödega saab tutvuda SIIN