Uudis

Eesti Maastikuarhitektide Liit otsib kandidaate 2021 aastapreemiatele!

01. juuni 2021
EMALi aastapreemiad 2020 üks laureaatidest - Elva linnasüda, Ülle Maiste (Arhitektuuribüroo AT HOME), Diana Taalfeld (NU Arhitektuur). Foto Kroon Kayvo

EESTI MAASTIKUARHITEKTIDE LIIDU​ ​AASTAPREEMIATE KONKURSS 2021​

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiate eesmärk on tunnustada väljapaistvaid erialaseid saavutusi. Aastapreemiatele ootame kandideerima terviklikke maastikuarhitektuuriteoseid ja välisruumi kvaliteeti tõstvaid tegusid neljas kategoorias:

AVALIK RUUM | väljakud, pargid, asulad, tänavad, memoriaalid, restaureeritud ajaloolised välialad

ÕU/HOOV | privaatsed aiad, kortermajade hoovid, poolavalikud ruumid, personaalsed ruumid

AJUTINE RUUM/TEGU | sündmuste väliruumid, välinäitused, installatsioonid, maastikuarhitektuuri valdkonda mõjutanud teod, eeskujulik koostöö jne

SPORDI- ja MÄNGUVÄLJAKUD


Tööde esitamise tähtaeg on ​20. august 2021.

Esitada võib varem nomineerimata teoseid perioodist 20. august 2016 kuni 19. august 2021.

Töid võivad esitada nii eraisikud kui ka asutused veebivormi kaudu.

Esitatud kandidaatide seast valib nominendid ja preemiasaajad välja maastikuarhitektidest ja teistest ruumiekspertidest koosnev žürii, kuhu kuuluvad: Soome maastikuarhitekt Pia Kuusiniemi, maastikuarhitektid Sulev Nurme ja Eleriin Tekko, keskkonnapsühholoog Silver Sternfeldt ning arhitekt ja urbanist Elo Kiivet.

Nominendid Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiale avalikustatakse septembris. Esialgsete kandidaatide nimekirja ei avalikustata. Eesti Maastikuarhitektide Liidul on õigus heatasemeliste kandidaatide puudumisel jätta preemiad välja andmata. Laureaadid kuulutatakse välja arhitektuurivaldkonna loomeliitude ja Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali ühisel auhinnatseremoonial Eesti Arhitektuuripreemiad 2021 käesoleva aasta detsembris. 

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia on rahaline, selle väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital. 

Maastikuarhitektide Liidu, Arhitektide Liidu, Sisearhitektide Liidu, Kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna aastapreemiate ning Maja ja Sirp ruumipublikatsioonipreemia nominentide ja laureaatidega võib tutvuda kodulehel ​ arhitektuuripreemiad.ee ​ ja kogumikes.

Kontakt: Reet Soans, tel 5060834, info@maastikuarhitekt.ee