Uudis

EALi, ESLi, EMALi suveseminar 2021 Võrus 2.-3. juulil

10. juuni 2021
Graafiline disain: Gertu Kallas

Head EALi, ESLi, EMALi liikmed ja sõbrad!

Kutsume teid reedeks ja laupäevaks, 2.-3. juuliks Võru linna, et koos tähistada suve ja pidada arhitektide traditsioonilist suveseminari Kubija hotell-loodusspaas. Seminari teemaks on tänavu „Kaasav linn“ ja võtame vaatluse alla nii uued keskväljakud kui linnaruumi üldisemalt.

Tartu linnavalitsuses alustab juunis tööd ruumiloome osakond ja linnaarhitekt Tõnis Arjus räägib selle tegevusest lähemalt. Paide linnaarhitektilt ja sealse keskväljaku ruumieksperimendi arhitektilt Elo Kiivetilt kuuleme, missuguseid kogemusi andis kohalike elanike kaasamine Paide keskväljaku arhitektuurivõistluse ettevalmistamisesse. EKA õppejõud ja filosoof Eik Hermann annab ülevaate võimalikest strateegiatest kahanevate väikelinnadega tegelemisel Philipp Oswalti teose "Shrinking Cities" põhjal. Seejärel toimuvas vestlusringis arutlevad kaasava linna teemadel arhitekt ja „Hea avalik ruum“ programmijuht Kalle Vellevoog, arhitekt Ülle Maiste ja Eik Hermann. Vestlust modereerib arhitekt Tõnis Savi.

Seminari teises osas toimuvad 2021. aasta arhitektuuri, sisearhitektuuri ja maastikuarhitektuuri parimate lõputööde lühitutvustused.

Päevajuht on Jüri Muttika. Õhtusel peol esinevad legendaarse KИHO lauludega Janno Reim ja Stanislav Bulganin, edasi loovad DJ-puldis meeleolu Karin Bachmann ja Keiti Vilms.

Laupäevane arhitektuuriekskursioon viib Võru uuele keskväljakule ja Koreli oja rekreatsioonialale – Võru linnavalitsust auhindas EMAL mullu oma aastapreemiaga –, seejärel Põlva keskväljakule ning Elva keskväljakule. Ringsõit lõpeb piknikuga! 

Registreerumiseks palume täita vormi.

Majutus Kubija hotell-loodusspaas või Georgi hotellis (märkige eelistus registreerimisvormil). Kubija hotelli juures saab ka telkida – kes soovib telgis ööbida, märkige vormil samuti „oma öömaja“ ning andke soovist teada ingridk@arhliit.ee. 

Osalustasud on tänavu järgmised:

EALi, ESLi, EMALi liige      mitteliige
kuni 10.06                           kuni 10.06
70€                                      90€

alates 11.06                         alates 11.06
80€                                      100€

Liidu liikme hind kehtib ka tema kaaslasele. 
Üliõpilased, seeniorliikmed, noortekogu liikmed: hinnakirjajärgsetest hindadest 10 eurot vähem.
Neile, kel Võrus oma öömaja olemas, on osalustasu 35€ (sama summa kõikidel).

EALi juubeliaasta suurtoetaja on Floorin/Forbo.

Hea meel on taas tervitada meie suveseminari suurtoetajaid, kelleks on Thermory, Lincona ja Bauroc.
Ja oleme rõõmsad, et meiega on endiselt head sõbrad Henkel ja VBH/Aluprof.
Seminariosa toetab ka Eesti Kultuurkapital.
Sündmus Facebookis. 


Ootame osalema!