Uudis

Ootame kandidaate Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiatele 2020

29. mai 2020
EMAL 2019. a üks nominentidest Koidula ja Jannseni mälestusväljak Tartus. Maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum. Foto: Kiur Kaasik.

Eesti Maastikuarhitektide Liit otsib kandidaate 2020 aastapreemiatele!


Eesti Maastikuarhitektide Liidu (EMAL) aastapreemiate eesmärk on tunnustada väljapaistvaid erialaseid saavutusi. Aastapreemiatele on oodatud kandideerima terviklikud maastikuarhitektuuri teosed ja väliruumi kvaliteeti tõstvad teod neljas kategoorias: avalik ruum, õu/hoov, ajutine ruum, tegu.

AVALIK RUUM |  väljakud, pargid, asulad, tänavad, memoriaalid, restaureeritud ajaloolised pargid

 ÕU/HOOV  | privaatsed aiad, kortermajade hoovid, poolavalikud ruumid, personaalsed ruumid

AJUTINE RUUM  | sündmuste väliruumid, välinäitused, installatsioonid

TEGU | maastikuarhitektuuri valdkonda mõjutanud teod, eeskujulik koostöö jne

Tööde esitamise tähtaeg on 10. august 2020.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiad 2020  STATUUT.

Veebivorm kandidaatide esitamiseks: lingid.ee/EMALaastapreemiad2020 (vajalik gmail.com konto).

Esitatud kandidaatide seast valib nominendid ja preemiasaajad välja maastikuarhitektidest ja teistest ruumieksperditest koosnev žürii: Soome Maastikuarhitektide Liidu president Pia Kuusiniemi, maastikuarhitektid Sulev Nurme ja Laura Männamaa, urbanist-linnaplaneerija Kristi Grišakov ning arhitekt-urbanist Elo Kiivet.

Nominendid Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiale avalikustatakse septembris. Esialgsete kandidaatide nimekirja ei avalikustata. Eesti Maastikuarhitektide Liidul on õigus heatasemeliste kandidaatide puudumisel jätta preemiad välja andmata.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja käesoleva aasta detsembris arhitektuurivaldkonna auhinnatseremoonial Eesti Arhitektuuripreemiad 2020, mida korraldavad arhitektide, maastikuarhitektide ja sisearhitektide liidud ühiselt.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia on rahaline, selle väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Maastikuarhitektide liidu eelmiste aastate laureaate ja nominente võib vaadata siin:

maastikuarhitekt.ee/maastikuarhitektuur/aastapreemiad/tutvustus.

Arhitektuuripreemiate - maastikuarhitektide liidu, arhitektide liidu, sisearhitektide liidu, Kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna aastapreemiate ning Maja ja Sirp ruumipublikatsiooni preemia - nominentide ja laureaatidega võib tutvuda kodulehel arhitektuuripreemiad.ee ja kogumikes “Eesti Arhitektuuripreemiad” ja “Ruumipilt”.

Kontakt: Reet Soans, tel 5060834, info@maastikuarhitekt.ee