Uudis

Avatud on konkurss Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiad 2024

10. juuni 2024
Graafiline disain: Unt/Tammik

Eesti Maastikuarhitektide Liidu (EMAL) aastapreemiate eesmärk on tunnustada väljapaistvaid erialaseid saavutusi​.

Aastapreemiatele on oodatud kandideerima terviklikud maastikuarhitektuuri teosed ja välisruumi kvaliteeti tõstvad teod.

Teoseks võib olla näiteks avalikus kasutuses olev väljak, park, tänav, spordipark või mänguväljak, memoriaal vms kui ka privaatne aed või poolavalik ruum kortermajade ümbruses. Samuti võib esitada ajutisi lahendusi nagu sündmuste väliruumid, installatsioonid, alade vahekasutuse lahendused jne.

Tööde esitamise tähtaeg on ​11. august 2024.

Esitada võib varem nomineerimata teoseid perioodist 11. august 2019 kuni 11. august 2024.
Töid võivad esitada nii eraisikud kui ka asutused veebivormi kaudu.

Täpsem info võistluste kohta on lisatud EMALi aastapreemiad 2024 statuudis.

Esitatud kandidaatide seast valib nominendid ja preemiasaajad välja maastikuarhitektidest ja teistest ruumieksperditest koosnev žürii. 2024. aastal kuuluvad žüriisse maastikuarhitektid Joanna Asia Milewska, Kristiina Kupper, Jekaterina Balicka ja maastikuökoloog Lauri Klein, varuliige on maastikuarhitekt Laura Männamaa.

Nominendid Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiale avalikustatakse septembris. Esialgsete kandidaatide nimekirja ei avalikustata. Eesti Maastikuarhitektide Liidul on õigus heatasemeliste kandidaatide puudumisel jätta preemiad välja andmata. Laureaadid kuulutatakse välja arhitektuurivaldkonna loomeliitude ja Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali ühisel auhinnatseremoonial Eesti Arhitektuuripreemiad 2024.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia on rahaline, selle väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Maastikuarhitektide Liidu, Arhitektide Liidu, Sisearhitektide Liidu, Kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna aastapreemiate ning Maja ja Sirp ruumipublikatsioonipreemia nominentide ja laureaatidega võib tutvuda kodulehel ​ arhitektuuripreemiad.ee ​ ja kogumikes.

Kontakt: Reet Soans, tel: 5060834, info@maastikuarhitekt.ee