Tammiku kujundust luues on arvestatud maastikule omapäraseid pinnavorme, puhkekohtade planeerimisel ilmakaari ja päikese liikumist ning olemasolevat haljastust, püüdes säilitada paiga erilisi omadusi. Oluliseks märksõnaks on ka looduslik mitmekesisus ning ökoloogiline jätkusuutlikus, et ala oleks eriilmeline ning mida ei peaks liigselt hooldama.
Bioloogilise mitmekesisuse toetamine ja soodustamine toob kohale erinevat liiki putukaid, linde ja loomi, mis tekitab paigale sobiva koosluse ja liigilise mitmekesisuse. Loodusliku ala tähtsaks omaduseks on taasloodud niidukooslus, mida peab niitma kõige rohkem kaks korda aastas, et liigid end säilitada suudaksid. Esindusplatsil ja alleedel tuleb arvestada aga veidi suurema hooldusega, et säiliks nende kohtade puhtus ja esinduslikkus.
Looduslähedase pargi kujundusidee hõlmab maastikku ja haljastust kui selle peamisi elemente, mille juurde kuuluvad ka värviderohked niidualad, mis lisavad alale iseloomulikku pärandmaastiku õhustikku ning väärtustavad looduslikku mitmekesisust. Dekoratiivseks elemendiks on kesksele avarale niidualale sisse niidetud kõnniteed, mida mööda jalutades saab ümbrust sügavamalt nautida.
Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.