Räpina Ausamba pargi esindusväljak

Väljak/tänav
Asukoht
Räpina linn
Tellija
Räpina Vallavalitsus
Projekt
2016
Projekti staadium
põhiprojekt
Valmis
2016-2017
Maastikuarhitektid
Andres Viitkar , Gen Mandre
Ehitaja
Kivipartner OÜ, Räpina Aianduskool ja Greenman OÜ
Valdkond
Välisruumi ehitusprojekt
Välisruumi ehitusprojekt
Tagasi loomingu nimekirja
Ausamba park asub Räpina paisjärve idakaldal. Pargi esindusplatsi osa jääb pargi lõuna tipu ja II maailmasõjas hukkunute ühishaua vahelisele alale.

Esindusplatsi lahenduses on seotud uus ja olemasolev. Arvestatud on ajalooliste väärtustega, millele lisanduvad kaasaegsed funktsioonid ja disain. Platsi kujundus jätab peamise laia vaatekoridori Vabadussõja monumendile vabaks. Istumine ja haljastus on projekteeritud platsi servaaladele, va liigutatav madal konteinerhaljastus.

Esindusplats toimib igapäevaselt poolvarjulise linna puhkepargina, kus on võimalik oodata nii bussi kui vaateid järvele nautida. Samas on kõvakattega plats igati soliidne ja piisavalt ruumikas erinevateks kogunemisteks, tseremooniateks (sh võidupüha tähistamiseks) ja kontsertideks.

Esindusplatsi ja bussijaama ala vahel on mugav avatud jalakäijate liikumistsoon – rajatud tervikliku tänavahaljastuse alune ala on sillutatud või kaetud graniitsõelmetega. Projekti koosseisus viidi lõpuni ka poolikuna seisnud jalg- ja rattatee ehitus.

Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.