Kuressaare lossihoovi mänguväljak

Mänguväljak
Asukoht
Kuressaare linn
Tellija
Saaremaa Muuseum
Võistlus
2014
Projekt
2018
Projekti staadium
tööprojekt
Valmis
2019
Maastikuarhitektid
Kaasautorid
vastutav insener Madis Tamela (Agorek OÜ)
Peaprojekteerija
Kreete Lääne (Heliomaastik OÜ)
Eriosad
Kreete Lääne
Ehitaja
LARS LAJ EESTI OÜ
Ehitusmaksumus
ca 200 000 eur
Valdkond
Välisruumi ehitusprojekt
Välisruumi ehitusprojekt
Tagasi loomingu nimekirja
Väljaku projekteerimine sai alguse 2014. aastal Saarema Muuseumi poolt korraldatud mänguväljaku konkursi võidutööst, kus sooviti saada võimalikult keskkonda sobituv ning omanäoline mänguväljak. Sellest lähtuvalt ei ole väljakul kasutatud ühtegi kataloogi toodet ning atraktsioonide rajamisel on kasutatud kohalikku Saaremaa tammepuitu ning dolomiiti.

Kuressaare Lossihoovi ajaloolist miljööd arvestav laste mänguväljak asub lossihoovis muldkindlustusega külgneval ligi 800 m2 suurusel alal ning on vanusegruppidele alla 3 eluaasta ning 3-8 eluaastat. Kindlus tervikuna on üheks suureks militaararhitektuuri vabaõhuekspositsiooniks ning ka projekteeritud laste mänguväljaku kontseptsioon järgib sõja temaatikat. Kindlusetemaatiline mänguväljak annab sealviibijale viite asukohale ning Kuressaare linnusele ja selle pikale ajaloole.

Alale on projekteeritud erinevad kindluse osi järgivad fragmendid nagu müürid, vaatetornid, käigud, trepid jne. Erinevad mängulise väärtusega elemendid on paigutatud kaootiliselt, võimaldades lastel pigem ise mäng välja mõelda, kui teha ettekirjutus, mida mängida tuleb. Samuti on ära kasutatud olemasolevat haljastust ning müüriäärset muldkindlustust. Kindluse fragmente täiendavad erinevad mänguväljakuseadmed nagu konsoolkiik, liumägi, karusell ning mitmesugused ronimisatraktsioonid.

Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.