Kultuurikeskuse park

Park/haljasala
Asukoht
Laagri alevik, Saue vald, Harjumaa
Tellija
Saue Vallavalitsus
Projekt
2015
Projekti staadium
tööprojekt
Valmis
2015
Maastikuarhitektid
Peaprojekteerija
Keskkonnaprojekt OÜ
Eriosad
Teedeehituslik osa - Tarmo Rämmel (Keskkonnaprojekt OÜ) / Välisvalgustus - Marek Uiboupin (Keskkonnaprojekt OÜ)
Valdkond
Välisruumi ehitusprojekt
Välisruumi ehitusprojekt
Tagasi loomingu nimekirja
Kultuurikeskuse pargi iseloomustavaks pealkirjaks on "Romantikapark (aktiivse puhkuse ja müügiala)".

Kultuurikeskuse pargi sihtrühmaks on peamiselt koolilapsed, noored ja keskealised. Kohvik, muusikainstrumendid, male, lauatennis, võrkkiiged, müügikioskid võimaldavad pargis tegevust leida väga erineva huvialaga inimestel.

Kultuurikeskuse pargi kujunduses on läbiva elemendina kasutatud Keha 3 OÜ poolt välja pakutud Kujunduskava ühte detaili, milleks on kasvuhoone viilfassaadi kuju. Kultuurikeskuse pargile on tugevama kujunduskontseptsiooni leidmiseks edasi arendatud viilfassaadi kujundi kasutusvõimalusi. Viilfassaadi kujundit on suurendatud ja vähendatud, kasutatud vertikaalselt ja horisontaalselt ning kaks viilfassaadi peegelpildis kokku pannes saame kuusnurga. Teatud kohtades on maapinnal moodustunud viilfassaadi kujundist ka trapets, mis lisab pargi kujundusse ka pisut ootamatust. Viilfassaadi kujundust on vertikaalselt kasutatud autoparklat ümbritseva heki, suudlemispaviljoni ja istepeatus/müügipaviljoni puhul.

Horisontaalselt on viilfassaadi kasutatud teede struktuuri, erineva pinnakattematerjali ning värvitoonide eraldamiseks, kus need kohati kuusnurgad moodustavad (kohviku terrass, murudiivan, paviljon, roosipeenar, müügikioskite ala). Pargi teede ja platside ning muruala määrasid ka väärtuslikud puud, mis tuleb säilitada. Pargi keskseks elemendiks on murudiivan.

Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.