Kohtla-Järve metsapark

Park/haljasala
Asukoht
Kohtla-Järve linn, Ida-Virumaa
Tellija
Kohtla-Järve Linnavalitsus
Projekt
2017
Projekti staadium
põhiprojekt
Valmis
2019
Maastikuarhitektid
Toomas Põld , Kärt Reedi (Loovmaastik OÜ)
Peaprojekteerija
Keskkonnaprojekt OÜ
Eriosad
Projekti juhtimine Marek Uiboupin, välisvalgustus Raimo Ritso, teedeehituslik osa Anne Visnapuu, vesi- ja kanalisatsioon Sirle Punka (Keskkonnaprojekt OÜ), täiendav teedeehituslik osa Tiit Korn (Teeprojektid Tiit Korn FIE)
Ehitaja
Treeningväljaku ja Vabaõhutegevuste ala ehitus Tommy Play OÜ / Teede ehitus AS Lemminkäinen Eesti
Valdkond
Välisruumi ehitusprojekt
Välisruumi ehitusprojekt
Tagasi loomingu nimekirja
70 ha suurusest metsa-alast kavandati metsapark linnakodanikele, kus on loodud palju erinevaid tegevusvõimalusi igale vanusele. 2019. aastaks on 11. etapist välja ehitatud 3 (7 km jalg- ja jalgrattateid, vabaõhutegevuste ala ja treeningväljak).

Järgnevatel aastatel ootavad oma ehitusjärge veel terviserajad, kelgu- ja suusamägi, koerteväljak, skatepark, suurürituste väljak, väliõppeklass, grillimiskohad, jalgpalliväljak ja võrkpalliväljak.

Kogu metsapargi teedevõrgustiku, erinevate alade, ehitiste ja väikevormide kavandamisel on võetud aluseks selle sobivus looduskeskkonda. Teede puhul on välditud sirgeid lõike, mis ei ole metsateedele ka iseloomulik. Teedestruktuuri kavandamisel lähtuti osaliselt detailplaneeriguga planeeritust (autor: maastikuarhitekt Kerttu Kõll) ja osaliselt eesmärgist rajada erinevate distantsidega terviseradade ning jalg- ja jalgrattateede marsruudid, mis läbiksid võimalikult palju erineva iseloomuga alasid et metsapark pakuks sealsele olijale maksimsaalset vaheldusrikkust.

Eesti Kommunaalmajanduse Ühing tunnistas Kohtla-Järve metsapargi 2019. aasta parimaks kommunaalrajatiseks.

Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.