Uudis

Eesti Maastikuarhitektide Liit otsib kandidaate 2022 aastapreemiatele!

25. mai 2022
EMALi aastapreemiad 2021 üks laureaatidest - Fahle galeriitänav - maastikuarhitektuur Mirko Traks, Juhan Teppart, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Karin Bachmann (KINO maastikuarhitektid). Foto: Terje Ugandi

EESTI MAASTIKUARHITEKTIDE LIIDU​ ​AASTAPREEMIATE KONKURSS 2022

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiate eesmärk on tunnustada väljapaistvaid erialaseid saavutusi. Aastapreemiatele ootame kandideerima terviklikke maastikuarhitektuuriteoseid ja välisruumi kvaliteeti tõstvaid tegusid.

Žüriil on õigus muuta ja luua ise auhinnakategooriad. Esialgsed väljapakutud kategooriad on järgmised: 

AVALIK RUUM | väljakud, pargid, asulad, tänavad, memoriaalid, restaureeritud ajaloolised välialad

ÕU/HOOV | privaatsed aiad, kortermajade hoovid, poolavalikud ruumid, personaalsed ruumid

AJUTINE RUUM/TEGU | sündmuste väliruumid, välinäitused, installatsioonid, maastikuarhitektuuri valdkonda mõjutanud teod, eeskujulik koostöö jne

SPORDI- ja MÄNGUVÄLJAKUD

Tööde esitamise tähtaeg on ​15. august 2022.

Esitada võib varem nomineerimata teoseid perioodist 15. august 2017 kuni 14. august 2022.
Töid võivad esitada nii eraisikud kui ka asutused veebivormi kaudu.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiad 2022  STATUUT.

Esitatud kandidaatide seast valib nominendid ja preemiasaajad välja maastikuarhitektidest ja teistest ruumieksperditest koosnev žürii: Läti maastikuarhitekt/urbanist Ilze Rukšāne, maastikuarhitektid Rutt Piir, Remi Kübar ja Laura Männamaa ning keskkonnapsühholoog Grete Arro.

Nominendid Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiale avalikustatakse septembris. Esialgsete kandidaatide nimekirja ei avalikustata. Eesti Maastikuarhitektide Liidul on õigus heatasemeliste kandidaatide puudumisel jätta preemiad välja andmata. Laureaadid kuulutatakse välja arhitektuurivaldkonna loomeliitude ja Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali ühisel auhinnatseremoonial Eesti Arhitektuuripreemiad 2022 jaanuaris 2023.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia on rahaline, selle väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Maastikuarhitektide Liidu, Arhitektide Liidu, Sisearhitektide Liidu, Kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna aastapreemiate ning Maja ja Sirp ruumipublikatsioonipreemia nominentide ja laureaatidega võib tutvuda kodulehel ​ arhitektuuripreemiad.ee ​ ja kogumikes.

Kontakt: Reet Soans, tel 5060834, info@maastikuarhitekt.ee