Aastapreemiad

Aasta Tegu 2014

2014. aasta preemia "Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu" pälvis EALi poolt organiseeritud "Eesti Vabariik 100" arhitektuuriprogramm "Hea avalik ruum".

Esile tõsteti võistlustesarja põhiline korraldusmeeskond koosseisus Kalle Vellevoog, Ingrid Mald-Villand ja Ylle Rajasaar. Auhind anti üle 4. detsembril Kultuurikatlas toimunud EMALi, ESLi, EALi ja Kultuurkapitali ühisüritusel Arhitektuuripreemiad 2015.

EV100 konkurssi teenis ära EMALi poolse tunnustuse kui väga tänuväärne üritusesari, mis väärtustab avalikku ruumi ning pöörab tähelepanu sellele, et linnakeskustesse tekiks inimmõõtmeline ning aktiivne välisruum. Lisaks sellele, et arhitektuurivõistlus annab osalevatele linnadele võimaluse oma linnasüda muuta atraktiivseks ning elavaks, avab programm maastikuarhitektuuri olemust laiemale üldsusele. Eesti Maastikuarhitektide Liit on seisukohal, et sedavõrd laiaulatusliku kõlapinnaga programm on heaks eelduseks sellele, et ühiskond teadvustaks kvaliteetse maastikuarhitektuuri tähtsust ning võimalusi, mida hea avalik ruum linnaarengu seisukohalt pakkuda võib.