Aastapreemiad

Aasta Tegu 2009

Eesti Maastikuarhitektide Liit kuulutas 22. aprillil, ülemaailmsel Maa päeval, välja 2009. aasta maastikuarhitektuuri teo, milleks valiti ülekaalukalt Tamula ranna-ala Võrus. Tamula ranna-ala projekti autor on maastikuarhitekt Andres Viitkar maastikuarhitektuuribüroost Artes Terrae OÜ. Objekti tellijaks oli Võru linnavalitsus ning ehituse peatöövõtjaks Nordecon Ehitus AS. Rannapromenaad avati 6. oktoobril 2009. Aasta tegu 2009 valiti Eesti Maastikuarhitektide Liidu üldkoosolekul välja kaheteistkümne esitatud kandidaadi seast. 

Lisaks leidsid kandidaatide seast kõige enam ära märkimist Eesti Televisiooni saade OP!, kui enim telemeedias maastikuarhitektuuri kajastanud saade ning raamatu „Park on paradiis looduses ja kunstis“ toimetajad Juhan Maiste ja Mart Külvik suurepärase idee ja kõrgel tasemel trükise koostamise eest. 

Eesti Maastikuarhitektide Liit kuulutas antud konkursi välja, et taasalgatada traditsiooni tunnustamaks silmapaistvaid saavutusi Eesti maastikuarhitektuuris ja ergutamaks maastikuarhitektuurielu. Konkurss leidis aset just aprillis, sest see on kuulutatud Rahvusvahelise Maastikuarhitektide Liidu (IFLA) poolt maailma maastikuarhitektuuri kuuks, mille raames paljud erialaorganisatsioonid üle maailma korraldavad rahvusvahelise või kohaliku tähtsusega projekte, mis toimuvad või kulmineeruvad aprillis. Aprill on maastikuarhitektuuri kuu seetõttu, et 26. aprillil tähistatakse Frederick Law Olmsted’i – New York’i Central Park’i kujundaja ning Ameerika maastikuarhitektuuri eriala looja, sünniaastapäeva, samuti jääb aprilli rahvusvaheline Maa päev (Earth Day)

 Fotod:  Edgar Kaare, Nele Nutt, Sirle Salmistu, Andres Viitkar. 2009