Annelinna kergliiklustee

Väljak/tänav
Asukoht
Tartu
Tellija
Tartu Linnavalitsus
Projekt
2016
Valmis
2017
Maastikuarhitektid
Terje Ong , Robert Kähr
Peaprojekteerija
Keskkonnaprojekt OÜ
Ehitaja
OÜ Teearu Grupp ja OÜ Kivipartner
Ehitusmaksumus
1,8 miljonit eurot
Valdkond
Välisruumi ehitusprojekt , Aastapreemia
Välisruumi ehitusprojekt;Aastapreemia
Tagasi loomingu nimekirja
Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia 2018

Tartu kesklinna Mõisavahe tänavaga ühendava 3,3 km pikkuse jalgratta- ja jalgtee terviklik maastikujundus on osa Keskkonnaprojekti tööst. Teekonda rikastavad erineva iseloomuga puhkekohad – kiiret peatumist võimaldavad peatuspunktid, bussipeatuste juures olevad bussipeatusetaskud, rattahoolduse iseteeninduspunktid ning muud tegevustaskud. Kõik platsid ja väiksemad peatus- ning puhketaskud on lahendatud ühtses võtmes – läbivalt on kasutuses samad pinnakattematerjalid, äärised ning ühtne välimööbel ja haljastamise põhimõtted.

Projekti raames töötati välja süsteemsed lahendused taktiilse kommunikatsiooni vallas järgnevatele teemadele - ratturi ja jalakäija eraldamine ning liikumisteede sõlmpunktides jagatud ruumi põhimõtete väljatöötamine ning pimedate ja vaegnägijate ruumis orienteerumise soodustamine. Koostööd tehti Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu liikmetega.

Projekti koostamise lähtealuseks olid Annelinna visioonivõistluse võidutöö ja selle edasiarendus (2014) ning eelnevalt koostatud Tartu linna poolt kavandatavate kergliiklusteede eskiisprojekt (Artes Terrae OÜ, 2014).

Piltide, plaanide ja illustratsioonide autoriõigused on kaitstud ning kasutamine ilma autori loata on keelatud.