Uudised ja artiklid

EALi preemia "Väike 2007-2009" võitjate välja kuulutamine ja näituse avamine Arhitektuuri ja Disainigaleriis 1. juunil

Postitas: Sirle | Kuupäev: 25/05/2010

Allikas: Eesti Arhitektide Liit

EALi preemia "Väike 2007-2009" auhinnatseremoonia ja näituse avamine toimub 1. juunil kl 16.00 Arhitektuuri ja Disainigaleriis (Pärnu mnt 6).

 

Eesti Arhitektide Liit jätkas traditsiooniliselt huvitavamate väikeobjektide äramärkimist ja kuulutas 11. jaanuaril välja järjekordse konkursi väikevormidele, mis on valminud ajavahemikus 2007-2009.

 

Žüriile hindamiseks esitati 30 eripalgelist väikeobjekti üle Eesti. Hindamisel võeti aluseks  kunstilist taset, sobivust ja tähendust hoone ruumis või maastikul, innovaatilisust, eesmärgipärast detaililahenduste kasutamist, kujundust, materjalivalikut ja teostust.

 

Žüriisse kuulusid: Katrin Koov (EAL arhitekt), Karri Tiigisoon (EAL arhitekt), Maarja Kask (EAL arhitekt), Kaido Kivi (EDL disainer), Triin Ojari (arhitektuurikriitik).

Konkrusi tulemused avalikustatakse 1. Juunil ja jagamisele lähevad kolm preemiat:

 

I preemia – 30 000.- kr

II preemia – 20 000.- kr

III preemia – 10 000.- kr

 

Rändnäitusega soovitakse tutvustada väikevorme ja näidata, et tillukesed asjad võivad muuta maailma. Või kui mitte kogu gloobust, siis vähemasti üht koduõue või külakogukonda. Möödunud konkursil (Väike 2002-2006) esinesid edukalt koerakuut ning tara, seekord näeb kõrvuti veetorni tehtud klavertrepiga galeriid, grillmaju, putkasid, purskkaeve, pinke, mänguväljakuid ning muud põnevat.

 

Võistluse korraldaja: Eesti Arhitektide Liit.

Näituse ja ringreisi korraldaja: Eesti Arhitektuurikeskus.
Näituse kuraator on Karin Paulus.

 

Näitus on avatud 1.-19. juuni 2010, misjärel on planeeritud näituse viimine teistesse Eesti linnadesse, esmajoones Viljandisse ja Kuressaarde.

 

Toetaja: Kultuurkapital

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!