Uudised ja artiklid

Algavad maastikuarhitektuuri lõputööde kaitsmised ülikoolides

Postitas: EMAL | Kuupäev: 31/05/2015

1. juunil toimub Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri magistritööde kaitsmine Kreutzwaldi 56/3 ruumis 231, algusega kell 9.15.

2. juunil toimub Eesti Kunstiakadeemia maastikuarhitektuuri magistritööde kaitsmine  Kanuti Gildi saalis (Pikk 20, Tallinn) algusega kell 15.00.

2.–3. juunil toimub Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri bakalaureusetööde kaitsmine Kreutzwaldi 56/3 ruumis 231, algusega kell 9.15.

5. juunil toimub Tallinna Tehnikaülikooli magistritööde kaitsmine Tartu Kolledži (Puiestee 80A) stuudios (III korrus) algusega kell 9.15.

9. juunil toimub Tallinna Tehnikaülikooli maastikuarhitektuuri bakalaureusetööde kaitsmine Tallinna Kolledžis (Tõnismägi 14) aud 32, algusega kell 10.00.

Eesti Kunstiakadeemia magistritööde teemad

15.00-15.40 Triin Orav (maastikuarhitektuuri magistrant)

Autost vabaks. Alternatiivsete liikumisvõimaluste lisamine linnaruumile vähendamaks isikliku sõiduauto kasutust. Mustamäe elamupiirkonna näitel

Juhendajad: Katrin Koov, Kalle Komissarov

Retsensendid: Dago Antov, Karin Bachmann


15.40-16.20 Juula Saar (maastikuarhitektuuri magistrant)

VARI. Heitvarju mõju ja funktsioon põhjamaises avalikus linnaruumis. Varjupark Viljandi linna südames

Juhendajad: Katrin Koov, Kalle Komissarov

Retsensendid: Laur Pihel, Anna-Liisa Unt

 

16.20-17.00 Kaisa Kangur (maastikuarhitektuuri magistrant)

Gastronoomiline sfäär. Kalaturg ja Kultuurikatla Aed

Juhendajad: Katrin Koov, Kalle Komissarov

Retsensendid: Kaidi Õis, Evelin Reiman


Eesti Maaülikooli magistritööde teemad


9.15 – 10.00 Kadri Kattai

Endiste Nõukogude Liidu sõjaväealade arendamine: võimalused ja piirangud. Re – development of former soviet military areas: opportunities and constraints. 

Juhendaja: Simon Bell

Retsensent: Kadri Maikov


10.00 – 10.45 Jaana Ahlberg

Praktikast teooriani – Ajutiste sekkumiste kaudu avaliku ruumi elavdamine. From practice to theory – activating public space using temporary interventions. Juhendajad: Simon Bell, Anna-Liisa Unt

Retsensent: Joanna Storie


10.45  - 11.30. Signe Kangur

The importance of street trees – perception and preferences by urban residents. 

Juhendaja: Simon Bell

Retsensent: Peeter Vassiljev


11.30 – 12.15. Laura Andla

Annelinn – past and present The Development of Annelinn and Experience of the Residents.

Juhendaja: Simon Bell

Retsensent: Friedrich Kuhlmann


13.00 – 13.45. Anna Pavlova

Värvide tajumine inimeste ja looduse suhtes. Colour perception in relation to people and nature. 

Juhendajad: Kadri Maikov, Anna Dahl Refshauge

Retsensent: Mart Külvik


13.45 – 14.30. Anu Kägu

Linnavõim ja koordineeritud omaalgatus: Väike-Õismäe tuleviku planeerimise võimalused. Topp-down meets bottom-up: Planning futures in Väike-Õismäe in Tallinn.

Juhendajad:  Friedrich Kuhlmann, Simon Bell, Benjamin Cope

Retsensent: Merle Karro-Kalberg


Tallinna Tehnikaülikooli Tartu Kolledži magistritööde teemad

9.15 Minea Kaplinski

Belle Époque Tartu Toometagusel –  asumi maastikuarhitektuurne miljöö 19. ja 20. sajandi vahetusel.

Juhandaja: Sulev Nurme

Retsensent: Epi Tohvri

 

9.45 Anneli Kompus

Säästlike sademeveesüsteemide kasutamisvõimalused linnaruumi kujundamisel, Tartu Kaunase puiestee valgala näitel.

Juhendaja: Sulev Nurme

Retsensent: Gen Mandre

 

10.15 Kadri Mets

Pärandkultuuri objekt maastikus: selle väärtustamise, teadvustamise ja esitlemise võimalusest Agusalu kuulipildujakaponiiride näitel.

Juahndaja: Sulev Nurme

Retsensent: Mart Hiob


10.45 Gerly Toomeoja

Mahajäetud alade rohestamine kahanevates linnades – Valga linna rohestamise strateegia.

Juhendajad: Mart Hiob, Jiri Tintera

Retsensent: Merle Karro-Kalberg

 

11.15 Johanna Rosenthal

Asustusmustri muutused linnalähedases vallas: detailplaneeringute realiseeritavus ja valglinnastumine Tartu valla näitel.

Juhandaja: Mart Hiob

Retsensent: Karin Bachmann


11.45 Egle Heero

Avalikkuse kaasamise ulatus planeeringute koostamisel: suuliste ettepanekutega arvestamine Rail Balticu maakonnaplaneeringutes.

Juhandaja: Mart Hiob

Retsensent: Sulev Nurme


13.00 Triin Saarepuu

Taastatava ajaperioodi probleem Eesti mõisaparkide restaureerimisel ja rekonstrueerimisel Puurmani, Saare, Võhmuta ja Õisu mõisa pargi näitel.

Juhendaja: Sulev Nurme

Retsensent: Nele Nutt


13.30 Kätlina Veltmann

Eesti planeerimismetodoloogia analüüs Tallinna, Tartu ja Pärnu avaliku ruumi uuringute näitel.

Juhendajad: Mart Hiob, Rasmus Kask

Retsensent: Sirle Salmistu


Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledži bakalaureusetööde teemad


10.00 Kethy Bonder

Kuusiku-Altveski vesiveski ala projekt kui Raplamaa turismiobjekt

Juhendaja: Tiina Tuulik

Retsensent: Tiina Tallinn


10.30 Mairi Ivask

Saue lasteaed Midrimaa õueala moderniseerimine

Juhendaja: Liis Bormeister

Retsensent: Ülle Grišakov


11.00 Erki Jeedas

Vaba aja veetmise võimalused rohekoridoris Viljandi Valuoja oru näitel

Juhendaja: Tiina Tuulik

Retsensent: Kristiina Hellström


11.30 Marge Kõrgekuhi

Telliskivi kvartali maastikuarhitektuurne lahend inspireerituna sürrealismist

Juhendaja: Tõnu Laigu

Retsensent: Tiina Tuulik


13.00 Anne Lember

Valjala kirikaed ja ööbiku park

Juhendaja: Andres Levald

Retsensent: Tiina Tallinn


13.30 Külli Sepp

Rohelise elukeskkonna loomise võimalused Mustamäe uues elurajoonis

Juhendaja: Andres Levald

Retsensent: Tiina Tuulik


14.00 Eda Vane

Sadamaalade inimmõõtmelisus — vähendades sõidukite domineerivat mõju maastikuarhitektuurse kujundusprojektiga

Juhendaja: Liis Bormeister

Retsensent: Kristiina Kupper


14.30 Teele Vänto

Pärnu linnas jõe vasakkalda avaliku ruumi rikastamine peatuspaikadega (Vesiroosi tänav 2 näitel)

Juhendaja: Kristiina Kupper

Retsensent: Andres Levald

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!