Uudised ja artiklid

Liidu "jõuluõhtul" räägiti sellest kuidas unustada aega ja ruumi

Postitas: EMAL | Kuupäev: 24/01/2016

Reedel, 22. jaanuaril toimus liidu iga-aastane "jõuluõhtu". Sel korral oli kutsutud külalisi ka väljaspoolt. 

Esimeseks esinejaks oli psühholoog Kaspar Kruup firmast Flowtime, kes rääkis sellest mis on VOOG. Flowtime kodulehelt saab lugeda, et VOOG (ingl k flow) on üks peamisi põhjuseid, miks asjad meie jaoks nauditavad on. Voog on meeleseisund, mida iseloomustab ülim keskendumine, in the zone olemine. Voog on mingi tegevuse nautimine, sest see pakub meile pinget ja väljakutset. Voog on keskendumine mis paneb meid unustama muud maailma koos kõigi muredega, mis paneb meid unustama aja möödumist. Voog on pidev teadmine sellest, kui hästi meil läheb, et ohjad on meie käes, et me oleme “laineharjal”. Voog on sageli põhjus, miks me asju teeme; voog kannustab meid arenema. Tegemist ei ole mingi umbluuga. Voog on teaduslik nähtus, mille teooria rajas mitukümmend aastat tagasi üks keerulise nimega mees – Mihaly Csikszentmihalyi. Rohkem saate lugeda SIIT.

Kaspar Kruup rääkimas voost.

Juttu oli selles, kuidas oma igapäevast tööd nautida ehk kuidas sellist olukorda töö juures tekitada ja kas maastikuarhitektid saaksid VOOGu tekitavat ruumi luua. Kaspari ettekanne tekitas elava arutelu ja mitmeid tulevikuplaane. Psühholoogide ja maastikuarhitektide koostöö arendamisel on maha pandud esimene märk.
Koostöökohti võib leida ka virutaalreaalsuse teemal, millega psühholoogid tegelevad ja kuhu ka maastikuarhitektid saaksid panustada. Psühhobussi nimelisest ettevõtmisega saab tutvuda siin

Teine ettekanne oli Sulev Nurmelt, kellega koos vaadati tagasi liidu sügisel toimunud ekspeditsioonile "Tagasi keskaega – maastikuarhitektide ekspeditsioon Edela-Prantsusmaa, Baskimaa, Kirde-Hispaania keskaegse arhitektuuri ja maastikuarhitektuuri avastamiseks", mida toetas Eesti Kultuurkapital. Sulevi kodulehel on üleval ka pikem reisikiri koos marsruudi ja pildigaleriiga.

Külas olid noored maastikuarhitektid Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsist.


Ekspeditsiooniseltskond täies koosseisus. Foto: Toomas Põld.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!