Uudised ja artiklid

Eesti Maastikuarhitektide Liit kuulutab välja konkursi "Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu 2009"

Postitas: Sirle | Kuupäev: 24/03/2010

Täna, 24. märtsil 2010, Eesti Maastikuarhitektide Liidu asutamispäeval kuulutatakse välja konkurss „Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu 2009“. Eesti Maastikuarhitektide Liit taasalgatab sellega traditsiooni tunnustamaks silmapaistvaid saavutusi Eesti maastikuarhitektuuris ja ergutamaks maastikuarhitektuurielu.

 

Kandidaate võib esitada maastikuarhitektuurialase tegevuse erinevatest valdkondadest (sh sündmused, publikatsioonid, objektid jne). Kandidaatide esitamise õigus on kõigil. Objekti valmimise või sündmuse toimumise aeg peab jääma aastasse 2009.

 

Esitatud kandidaatide seast valib võitja Eesti Maastikuarhitektide Liidu üldkoosolek. Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu 2009 kuulutatakse välja aprilli, rahvusvahelise maastikuarhitektuuri kuu, lõpus.

 

Kandidaatide esitamiseks palume saata kiri aadressile tegu2009[at]maastikuarhitekt.ee või täita vastav vorm Eesti Maastikuarhitektide Liidu kodulehel http://www.maastikuarhitekt.ee/emal/aasta-tegu-2009, kus on ära märgitud teo – objekti, sündmuse vmt nimetus, objekti puhul ka asukoht. Kandidaate saab esitada kuni 12. aprillini 2010 (k a).

 

Konkurss leiab aset just aprillis, sest see on kuulutatud Rahvusvahelise Maastikuarhitektide Liidu (IFLA) poolt maailma maastikuarhitektuuri kuuks, mis tähendab seda, et paljude erialaorganisatsioonide maastikuarhitektid üle maailma korraldavad ülemaailmse või lokaalse tähtsusega projekte, mis toimuvad või kulmineeruvad just aprillis. Aprill on rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kuu eelkõige seetõttu, et 26. aprillil tähistatakse Frederick Law Olmsted’i – New York’i Central Park’i kujundaja ning Ameerika maastikuarhitektuuri eriala looja, sünniaastapäeva, samuti jääb aprilli rahvusvaheline Maa päev (Earth Day). Ka Eestis tähistatakse maastikuarhitektuuri kuud juba kolmandat aastat ning aprillikuu raames korraldatakse koostöös teiste organisatsioonidega mitmeid erialaseid sündmuseid.

 

Maastikuarhitektuuri aasta tegu on varasemalt valitud vaid ühel korral, kui selleks oli maastikuarhitekti ametikoha loomine Tallinna ja Tartu linnavalitsustes (2005).

 

 

Info:

Sirle Salmistu

Eesti Maastikuarhitektide Liit

juhatuse liige

sirle[at]maastikuarhitekt.ee

tel 517 4419

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!