Uudised ja artiklid

Avalik debatt 'Kelle asi on loomemajandus?'

Postitas: Sirle | Kuupäev: 11/11/2010

Allikas: Loov Eesti, 10.11.2010

Teispäeval, 16. novembril kell 14.00 debateerivad Märt Treieri dirigeerimisel meie erakondade esindajad loomemajanduse arengu teemadel Telliskivi Loomelinnakus. Ootame kõiki huvitatuid kaasa mõtlema, rääkima ja kuulama!

 

Loov Eesti, Eesti Disainikeskus, Eesti Arhitektuurikeskus, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Moedisainerite Liit, Eesti Moekunstnike Ühendus, Eesti Käsitööliit, Eesti Muusika Arenduskeskus, Tartu Loomemajanduskeskus, Tallinna Loomeinkubaator, Eesti Kunstnike Liit, Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia jt  uurivad poliitikutelt,  kas loomemajandus leiab  uues koalitsioonilepingus endale koha? Kui jah, siis millise? Kas loomemajandust üldse peetakse riigi jaoks oluliseks valdkonnaks?

Tahame kahe debativooru jooksul peatuda kahel loomeinimestele olulisel  küsimusel: Kuidas rakendub Kunstiteoste tellimise ehk 1% seadus?  Ja kas olemasolevad toetusskeemid vastavad loomeettevõtete vajadustele?  Kuidas mõjutab maksustamine nii loomeettevõtjate kui ka FIEde tegevust? Kas seda saaks kuidagi parandada?

Debatis osalevad Liisa Pakosta (IRL), Barbi Pilvre (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Aivar Riisalu (Keskerakond), Igor Gräzin (Reformierakond) ja Andres Raid (Rahvaliit).

Loomemajanduse probleeme aitavad tõstatada Jaan Elken ja Tiina Tammetalu Kunstnike Liidust, Ruth-Helene Melioranski Eesti Disainikeskusest ja Helen Sildna Eesti Muusika Arenduskeskusest. Debatti juhib Märt Treier.

Loomemajanduse vallas töötab praegu 28 000 inimest  ja  loomemajanduse sektor moodustab  3% Eesti majandusest – seda on pea sama palju, kui annab finantsvahendus (3,4%)  või põllumajandus, metsandus ja kalapüük kokku.

Osalemisest anna palun teada 14. novembriksaadressil silja[at]looveesti.ee

 

Loov Eesti on EASi algatatud ja Euroopa Liidu Sotsiaalfondist rahastatud projekt, mis aitab kaasa loomemajanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.

Loov Eesti
Helen Unt
kommunikatsioonispetsialist
www.looveesti.ee

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!