Uudised ja artiklid

2011. aasta sügisel toimub Tallinnas rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kongress

Postitas: Sirle | Kuupäev: 16/03/2011

Eesti Maastikuarhitektide Liit

Pressiteade

16.02.2011

 

2011. AASTA SÜGISEL TOIMUB TALLINNAS RAHVUSVAHELINE MAASTIKU-ARHITEKTUURI KONGRESS.

2.-4. november 2011 toimub Tallinnas rahvusvaheline maastikuarhitekuuri kongress „Mind the Gap. Landscapes for a New Era“, mida korraldab Eesti Maastikuarhitektide Liit. Kongress toimub Euroopa Maastikuarhitektuuri Ühenduse (EFLA) egiidi all.

Tallinnas toimuv kongress on järjekordne EFLA (European Federation for Landscape Architecture) regionaalne kongress, mis sel korral puudutab linnaruumi küsimusi. Eestis toimub nii suur rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kongress esmakordselt. Kolmepäevasele kongressile oodatakse esinema üle kuuekümne ning kuulama üle kolmesaja spetsialisti kogu Euroopast. Peaesinejateks on tunnustatud tipptegijad Euroopast ja mujalt maailmast.

Nüüd, kus pool maailma rahvastikust elab linnades, on elamiskõlbliku, jätkusuutliku ja esteetiliselt nauditava linnaruumi loomine üks olulisemaid küsimusi ka maastikuarhitektidele. Linn on organism, mis erinevate nähtuste mõjul elab pidevas muutuses, mis mõjutab otseselt elanike elukvaliteeti.

Kongressi eesmärgiks on mõtestada, kuidas käsitleda ja luua uut kvaliteetset välisruumi – maastikku – ning kuidas parandada meie elukeskkonda, defineerida ja analüüsida kaasaegseid eluviise. Samuti on eesmärgiks jagada uusi teadmisi ning soodustada koostööd. Kongressi teemad tõstatavad arutelu linnastruktuuri kitsaskohtadest, elu- ja elamiskvaliteedist ning võimalikest meetoditest muutmaks linnaruumi korraldust puudutavaid otsuseid.

Kongressile on oodatud maastikuarhitektuuri ja lähedaste erialade spetsialistid, nt linnaplaneerijad, urbanistid, arhitektid, projekteerijad, maastikukunstnikud, samuti avaliku sektori, äri- ja poliitika valdkonna esindajad, ajakirjanikud ning kõik huvilised, kellele läheb korda avaliku ruumi temaatika.

Täpsemat infot kongressi kohta leiab kodulehelt www.efla2011.com.
 
Lisainfo:
peakorraldaja  Bruno Marques (inglise keeles)
+372 53 629 500
efla2011@maastikuarhitekt.ee
www.efla2011.com

Martin Allik (eesti keeles)
+372 52 89 863

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!