Uudised ja artiklid

10. mail toimub Tartus maastikuarhitektuuri sümpoosion, kuulutatakse välja „Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu 2012“ ning tunnustatakse Eesti Maastikuarhitektide Liidu uut auliiget Eesti maastikuarhitektuuri edendamise eest

Postitas: emal | Kuupäev: 29/04/2013

Maastikuarhitektuuri sümpoosion pakub võimalust kaasa mõelda ja rääkida maastikuarhitektuuris olulistel ja päevakohastel teemadel.

Päevase seminari üheks peaesinejaks on IFLA Europe president Nigel Thorne (UK), kes kõneleb aktuaalsetest teemadest Euroopa tasandil.


Maastikuarhitektuuri päeva üheks eesmärgiks on tekitada diskussiooni, seetõttu on ettekannete kõrval aruteludeks jäetud piisavalt aega. Sündmuse korraldamisega tähistab EMAL ühtlasi oma 10. tegutsemisaasta täitumist, mis tõttu heidetakse retrospektiivne pilk minevikku, kuid uuritakse samaaegselt, kus paikneb või kuhu suundub eriala lähitulevikus.

Ettekannete ja aruteludega sisustatud päeva juhib õhtusse Eesti maastikuarhitektuuri panustajate tunnustamine ning vabas õhustikus koosviibimine. Nii tervitatakse õhtusel ürituse osal EMALi uut auliiget ning kuulutatakse välja Eesti maastikuarhitektuuri aasta tegu 2012.

Maastikuarhitektuuri aasta teo konkursi eesmärgiks on tunnustada silmapaistvaid saavutusi Eesti maastikuarhitektuuris. Tegu võib kuuluda maastikuarhitektuurialase tegevuse erinevatesse valdkondadesse – selleks võib olla nii valminud objekt, sündmus, publikatsioon vmt. Aasta teo konkurss võimaldab aasta jooksul toimunud olulisi erialaseid sündmusi kaardistada ning neid paremini märgata.

Sel korral esitati kokku üheksa kandidaati, mille seast valis Eesti Maastikuarhitektide Liit eelmise aasta märkimisväärseima teo.

Kandidaatideks esitati järgmised teod (toodud esitamise järjekorras):
1. Kultuurikanad
2. Ping Pong
3. Tallinna Kaitseväe kalmistu (Filtri tee 14) rekonstrueerimine aastatel 2002-2012
4. Lennusadama välialad
5. Raamat Väikevorm mõisamaastikus
6. Pargiterminite seletussõnaraamat
7. Rahvusvaheline konverents Nordic Look 2012 “Elav linn. Unistuste linn“
8. Maastikuarhitektuuri kutsestandard (kinnitatud juunis 2012)
9. Välieluruumi ajakiri ÕU


Sümpoosioni programm ning registreerimine (kuni 8. mai) on leitav SIIT.

Üritus toimub Tartu Loomemajanduskeskuses, Kalevi 17.

Ürituse läbiviimist toetavad Eesti Kultuurkapital ning Eesti Kultuuriministeerium.


Kõik huvilised on oodatud!


Info:
Sirle Salmistu, 517 4419
Teele Nigola, 518 7602
Eesti Maastikuarhitektide Liit
juhatus[at]maastikuarhitekt.ee

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kommentaarid:

03/05/13 - Sirle Salmistu kirjutab:
Programm ja registreerimine on leitav siit: https://docs.google.com/a/maastikuarhitekt.ee/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dHR6Zm5rZEVqOWdiRy1sd3lWV0ptMFE6MQ

07/05/13 - Sirle Salmistu kirjutab:
NB, registreerimine kestab veel homme http://bit.ly/121Spl5