Aprill - rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kuu

2012. aasta maastikuarhitektuuri kuu teemaks on AVATUS

2006. aastal kuulutati APRILL Rahvusvahelise Maastikuarhitektide Liidu (IFLA) poolt maailma maastikuarhitektuuri kuuks. Nagu ütles toonane IFLA president dr. Diane Menzies, “See on maastikuarhitektuuri jaoks võimalus näidata, millega see tegeleb ning kaasata partnereid üle kogu maailma.” Sellest ajast peale on IFLA ja tema liikmesorganisatsioonid üle maailma igal aastal seda kuud tähistanud korraldades rahvusvahelise või kohaliku tähtsusega projekte, mis toimuvad või kulmineeruvad just aprillis. Maastikuarhitektuuri kuu üldiseks eesmärgiks on eriala tutvustamine avalikkusele.


Aprill on rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kuu eelkõige seetõttu, et 26. aprillil tähistatakse Frederick Law Olmsted’i – New York’i Central Park’i kujundaja ning Ameerika maastikuarhitektuuri eriala looja, sünniaastapäeva, samuti jääb aprilli rahvusvaheline Maa päev (Earth Day, 22. aprill).


Ka varasematel aastatel on Eestis aprillikuu raames mitmeid sündmusi korraldatud - workshoppe, näitusi, avalikke loenguid, kogunemisi, mõttetalguid jmt. Käesoleval aastal tähistatakse maastikuarhitektuuri kuud Eestis 5. korda. Kuu jooksul viiakse koostöös teiste organisatsioonidega läbi mitmeid erialaseid sündmusi. Enamus üritusi on avalikud, kaasates kõiki huvilisi ning toimumise keskseks kohaks on Tartu linn, kuid üritused laienevad ka teistesse paikadesse.2012. aasta maastikuarhitektuuri kuu kandvaks sõnumiks on AVATUS, seda nii otseses kui kaudses mõttes. Seda ideed sisaldavad endas kõik kuu raames korraldatavad üritused, mis aitavad mõista eriala ulatust ja iseloomu. Olla AVATUD teadmistele, uutele ideedele, erinevatele arvamustele aga ka avatud diskusiooniks, suhtlemiseks ühiskonna, teiste erialade ning inimestega.
Toetaja: Eesti Kultuurkapital


Ka Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts korraldab aprillis üritusi
 
                         
                                                                                           
                                                          
                                                         
                                  7. augusti õppepäevale saab registreerida SIIN